6/23/2016

Błękitna koszula, czarna ołówkowa spódniczka i lakierowane szpilki

Wiele razy prosiliście mnie o zaprezentowanie zestawów, które można byłoby założyć do pracy, czy na uczelnię. Dziś spełnię Wasze życzenie! :) Zdecydowanie nie jestem zwolenniczką topornych garsonek oraz mało kobiecych połączeń. Mój ulubiony formalny strój składa się z trzech elementów, które znajdują się w szafie niemal każdej kobiety: gładkiej jasnej koszuli, dopasowanej czarnej mini oraz pary eleganckich szpilek. Taka klasyczna stylizacja wygląda elegancko, a w dodatku pięknie podkreśla figurę. Jeśli nie czujecie się swobodnie w tak krótkiej spódniczce, wybierzcie po prostu długość przed kolano, która sprawdzi się także w przypadku wymagających większej powagi wydarzeń.

English version:
You asked me many times to share outfits that would be perfect for you to wear to work or to university. Today I will fulfill your wish! :) I'm definitely not an advocate of old-fashioned suits. My favorite formal look consists of three elements, which are in the closet of almost every woman: simple shirt, black pencil skirt and a pair of elegant heels. This classic trio looks elegant and beautifully underlines female shapes. If you don't feel comfortable in such a short skirt, choose the knee-length, which is also good for events demanding more serious approach.
Błękitna koszula - Carry
Czarna ołówkowa spódniczka - Sheinside.com
Złoty zegarek na czarnym pasku - Mockberg.com

11 comments:

 1. Świetne miejsce do zdjęć :)
  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. elegancko i poważnie :)

  PS przekaż fotografowi propsy za znakomite ogarnięcie scenografii! Naprawdę świetnie wam to wyszło, myślę, że te zdjęcia mogłyby spokojnie służyć za promo Browaru :)

  ReplyDelete
 3. Super futurystyczna (choć osadzona w historii) sceneria i wykorzystanie zachodzącego Słońca. Orange is new orange!

  ReplyDelete
 4. Nie podoba mi się. Na każdym zdjęciu wyglądasz prawie tak samo.

  ReplyDelete
 5. piekne zdjęcia! bardzo mi się podoba! SUPER

  ReplyDelete
 6. Nawet podoba mi się ta zaprezentowana stylizacja. Błękitna koszula, czarna spódniczka oraz czarne szpilki prezentują się na tobie super, chociaż w niektórych firmach obowiązuje dress-code, według którego spódnice powinny być nieco dłuższe, a także bez względu na porę roku obowiązkowe są rajstopy. Jednak ja uważam, że twoja stylizacja jest wspaniała i nawet myślę, że nieraz dobrze jest nagiąć formalny dress-code :-)

  ReplyDelete
 7. beautiful!

  www.bstylevoyage.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Świetne zdjęcia! Wyszłaś na nich niesamowicie :)

  ReplyDelete
 9. Bardzo ładne, ale... Na okazje typu targi, audyt, urodziny włściciela firmy, w pracy wymagającej formalnego stroju itd. zbyt wyzywające i brak rajstop. Do normalnej biurowej orki zbyt formalno-eleganckie. Widywałem podobnie ubrane recepcjonistki w firmach, ale tylko te młodsze i mało doświadczone.

  mrcn

  ReplyDelete
 10. Ślicznie wyglądasz, ale tu się się chyba zgodzę z krytyką, że "trochę" za krótko :) I jeszcze mini z zamkiem i rozcięciem oraz buty co prawda cudowne, ale nadające się pewnie bardziej do wyglądania niż chodzenia. Prawdziwa klasyczna spódnica ołówkowa byłaby IMO jednak bardziej elegancka i budująca profesjonalny wizerunek. Podsumowując, na ten zestaw jako strój do pracy czy na uczelnię także patrzyłbym bardzo sceptycznie, a wyjątki chyba tylko potwierdzą regułę.

  ReplyDelete
 11. Po pierwsze... ktoś faktycznie powinien zająć się moderacją komentarzy bo poziom niektórych z nich i forma użytych słów jest poniżej krytyki... Można oczywiście krytycznie się wyrażać o danej stylizacji czy jakości postu, ale używać innych słów i zwrotów. Krótko mówiąc, jak ktoś ma coś do powiedzenia (nawet krytycznego) ale na poziomie to proszę bardzo, a cała reszta powinna odstąpić od klawiatury...

  Po drugie, kreacja faktycznie dość odważna jak np. do pracy i można sypać podtekstami, ale bardzo ładnie wyglądasz :) Mi się osobiście podoba, choć spódniczka nieco dłuższa i byś zamknęła usta (czy raczej dłonie) wszystkim o nieczystych myślach :)
  Ślicznie Ariadno :)
  Pozdrawiam, Zbyszek :)

  ReplyDelete

I would love to hear your thoughts, so please feel free to share your opinions in the comments below. Your feedback is greatly appreciated, and I personally read every comment. Thank you!
- - -
Proszę, podziel się ze mną swoją opinią - dzięki temu będę mogła udoskonalić to co robię :)