6/23/2013

Krótka fotorelacja z poznańskiej Nocy Kupały

W piątkowy wieczór wybrałam się na poznańską Noc Kupały :) Jest to jedna z najstarszych słowiańskich uroczystości, związana z przesileniem letnim, czyli najdłuższym dniem w roku. Wydarzenie to było naprawdę magiczne - ku niebu poszybowały tysiące kolorowych lampionów, które zostały wypuszczone przez wielu zgromadzonych przy rzece ludzi. Przyznam jednak, że było nieco niebezpiecznie - musiałam uważać, żeby żaden lampion nie spadł mi na głowę! Udało mi się zrobić trochę zdjęć, więc postanowiłam się nimi z Wami podzielić :) Słyszeliście w ogóle o Nocy Kupały, a może udało się Wam tam wybrać?

English version:
On Friday evening I went to the Kupala Night - it's one of the oldest Slavic celebrations. This event was very magical - in the sky soared thousands lanterns! These look like stars :) I took many photos, so I decided to share a few with you ;)


8 comments:

 1. Zdecydowanie piękne wydarzenie! Wszystko wydaje się takie magiczne (:

  ReplyDelete
 2. Fantastyczne zdjęcia, zawsze chciałam w czymś takim uczestniczyc ;)

  ReplyDelete
 3. rzeczywiście dość niezwykle to wszystko wyglądało :)

  ReplyDelete
 4. wygląda to pięknie! Ale ja jestem na nie - no chyba, że Ci wszyscy ludzie biorą się za sprzątanie następnego dnia :) Mimo wszystko to niebezpieczne dla zwierząt!

  ReplyDelete
 5. Jakże to fantastycznie wyglada! Zapraszam na nowy, dość długi, lecz ciekawy post :3 Pozdrawiam <3

  ReplyDelete
 6. It's called kongmin light,come from China。

  ReplyDelete

I would love to hear your thoughts, so please feel free to share your opinions in the comments below. Your feedback is greatly appreciated, and I personally read every comment. Thank you!
- - -
Proszę, podziel się ze mną swoją opinią - dzięki temu będę mogła udoskonalić to co robię :)